5.18. Паметник на загиналите във войните 1912-1913; 1915-1918 и 1941-1945 год.





АНКЕТНА КАРТА

 

1.

НАИМЕНОВАНИЕ

 

ПАМЕТНИК

2.

МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ

В центъра на с. Байкалско

3.

ТОЧНО МЯСТО НА, КОЕТО СЕ

НАМИРА

В центъра, пред кметството

4.

КАКЪВ Е ПАМЕТНИКА

/паметник,монумент,костница,военно гробище и др./

Паметник-гранитни блокове

5.

РАЗМЕРИ, ОПИСАНИЕ

114/250 см.

6.

ОТ КАКЪВ МАТЕРИАЛ Е НАПРАВЕН

Гранитни блокове - монолтин

7.

ПРОЕКТАНТ И ИЗПЪЛНИТЕЛ

Майстор Григор Ал. Анастасов

8.

ДАТА НА ОТКРИВАНЕ

Август 1946 год.

9.

КАКВА СУМА Е ИЗРАЗХОДВАНА ЗА ПОСТРОЯВАНЕТО

 

10.

ЧИЯ СОБСТВЕНОСТ Е ПАМЕТНИКЪТ И ЗЕМЯТА, НА КОЯТО Е ПОСТРОЕН /държавна, общинска, частна

Общинска собственост

11.

КАКВО СЪБИТИЕ УВЕКОВЕЧАВА /война, битка, виден пълководец, герой от войните/

Загиналите във войните 1912-1913; 1915-1918 и 1941-1945 год.

12.

КОГА СЕ ЧЕСТВА ПАМЕТНИКА И С КАКВО МЕРОПРИЯТИЕ

28 август, в навечерието на деня на селото

13.

НАДПИСИ НА ПАМЕТНИКА

„Загинали за Родината от с. Чокльово, Радомирско”

и списък на загиналите, съгласно приложение 1

14.

СПИСЪК НА УБИТИТЕ

Приложение №1

 

15.

СНИМКА

Приложение №2

 

16.

СЪСТОЯНИЕ   /описание/

Приложение №3

добро

Приложение 1

Загинали през 1912-1913 г.

Редници

1.Михалко Я. Витанов-Люле Бургас

2.Кирил Г.Стоилков-с.Чокльово

3.Милован Г.Христов-с.Негрита

4.Стефан Т.Младенов-гр.Серес

5.Анани Ат.Младенов-гр.Чорлу

6.Дамян Ал.Тонев-с.Царево село

7.Алекси Хр.Баталски –с.Ц.село

8.Ваклин Ст.Митрев-гара Ангиста

9.Йордан В.Цеков-гара Ангиста

10.Коте Ив.Стоименов-с.Орляк

11.Ефтим Ст.Анакиев-гр.Струмица

12.Стойне Р.Атанасов-с.Извор

13.Божил Ан.Пашински-с.Чокльово

14.Васил М.Петрунов-в.Повиен

15.Давидко Ив.Цървенков-гр.Солун

Загинали през 1915-1918 г.

подофицери

1.Начо Ст.Миразчийски-гр.Куманово

2.Владимир Хр.Стоянов-с.Муфаклар

редници

1.Алексо Дим.Тонев-с.Кованец

2.Алексо Г.Шиячки-с.Кованец

3.Георги М.Витанов-с.Питулаци

4.Яне Ц.Шиячки-с.Янка

5.Миле Ил.Митов-гр.Кюстендил

6.Милан П.Илиев-Бабуна планина

7.Идаки М.Величков-с.Спатово

8.Павле Я.Витанов-с.Чокльово

9.Йордан М.Стоянов-Добро поле

10.Павле В.Върков-Добружа

11.Иван Т.Велинов-Шаин рид

Загинали 1941-1945 г.

1.Стоил Н.Георгиев-гр.Струмица

2.Любен Я.Велинов-р.Драва

3.Стоил И.Михалков-Сам. крепост

4.Станимир П.Христов-р.Пчиня

5.Панте К.Иванов-с.Драва Соболч

6.Гервази Ив.Захариев-гр.Печ

7.Тасе Ив.Стоименов-с.Будаковац

под офицер

1.Кирил Я.Симеонов-гр.Битоля

редник

1.Станчо Б.Янев-гр.Скопие

Търсене
Електронна пощенска кутия
ТГС България - Сърбия
ТГС България - Сърбия